  • CDR32BP391BJSM
CDR32BP391BJSM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP391BJSM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP391BJSM
Package:
1206
Datasheet:
CDR32BP391BJSM
Description:
390pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP391BJSM
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    5%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm