  • CDR32BP2R7BCSP
CDR32BP2R7BCSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP2R7BCSP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP2R7BCSP
Description:
0.0000027μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP2R7BCSP
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0000027μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    9.26%
  • Negative Tolerance
    9.26%
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm