  • CDR32BP271BJYPAC
CDR32BP271BJYPAC
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP271BJYPAC
HK JDW NO:
877-CDR32BP271BJYPAC
Datasheet:
CDR32BP271BJYPAC
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 270pF 100V Ceramic Capacitor ±5% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP271BJYPAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    BP
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    270pF
  • Depth
    1.6mm
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm