  • CDR32BP130BJUP
CDR32BP130BJUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP130BJUP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP130BJUP
Description:
13pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP130BJUP
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm