  • CDR32BP122AFZRAT
CDR32BP122AFZRAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP122AFZRAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR32BP122AFZRAT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CDR32BP122AFZRAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP122AFZRAT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1200pF
  • Depth
    1.6mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm