  • CDR32BP102BFWR\6
CDR32BP102BFWR\6
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP102BFWR\6
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BP102BFWR\6
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 1% 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP102BFWR\6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm