  • CDR32BP100BKWSAT
CDR32BP100BKWSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP100BKWSAT
HK JDW NO:
877-CDR32BP100BKWSAT
Datasheet:
CDR32BP100BKWSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 10pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Military Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 15422
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP100BKWSAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Military
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10pF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm