  • CDR31BX471BKUR\M1500
CDR31BX471BKUR\M1500
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX471BKUR\M1500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BX471BKUR\M1500
Package:
0805
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX471BKUR\M1500
    Select All
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm