  • CDR31BX272BKYMAB
CDR31BX272BKYMAB
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX272BKYMAB
HK JDW NO:
877-CDR31BX272BKYMAB
Datasheet:
CDR31BX272BKYMAB
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX272BKYMAB
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2700pF
  • Depth
    1.25mm
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C