  • CDR31BP621AFZSAC
CDR31BP621AFZSAC
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP621AFZSAC
HK JDW NO:
877-CDR31BP621AFZSAC
Datasheet:
CDR31BP621AFZSAC
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31 620pF 50V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP621AFZSAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    620pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm