  • CDR31BP470BJZMAC
CDR31BP470BJZMAC
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP470BJZMAC
HK JDW NO:
877-CDR31BP470BJZMAC
Datasheet:
CDR31BP470BJZMAC
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31 47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% BP 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP470BJZMAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    47pF
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm