  • CDR31BP391BJWP\M500
CDR31BP391BJWP\M500
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP391BJWP\M500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP391BJWP\M500
Package:
0805
Datasheet:
Description:
390pF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP391BJWP\M500
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm