  • CDR31BP361BJUS\W
CDR31BP361BJUS\W
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP361BJUS\W
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP361BJUS\W
Package:
0805
Datasheet:
Description:
360pF Ceramic Capacitor 5% 0805
Quantity:
In Stock : 125
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP361BJUS\W
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    360pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm