  • CDR31BP120BFWSAJ
CDR31BP120BFWSAJ
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP120BFWSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR31BP120BFWSAJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CDR31BP120BFWSAJ
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31 12pF 100V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP120BFWSAJ
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR31
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    12pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm