  • CDR14BP432AFUP
CDR14BP432AFUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP432AFUP
HK JDW NO:
66-CDR14BP432AFUP
Description:
CDR(MICROWAVE) 4.3nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP432AFUP
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    4.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm