  • CDR14BP3R3ECUS
CDR14BP3R3ECUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP3R3ECUS
HK JDW NO:
66-CDR14BP3R3ECUS
Package:
Datasheet:
CDR14BP3R3ECUS
Description:
CDR(MICROWAVE) 3.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP3R3ECUS
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    7.5758%
  • Negative Tolerance
    7.5758%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    70.866mm
  • Width
    70.866mm