  • CDR14BP3R0ECUR
CDR14BP3R0ECUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP3R0ECUR
HK JDW NO:
66-CDR14BP3R0ECUR
Description:
CDR(MICROWAVE) 3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP3R0ECUR
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    8.3333%
  • Negative Tolerance
    8.3333%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm