  • CDR14BP200EFUS
CDR14BP200EFUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP200EFUS
HK JDW NO:
66-CDR14BP200EFUS
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
CDR(MICROWAVE) 20pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP200EFUS
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    2.79mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm