  • CDR14BP160EKUR
CDR14BP160EKUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP160EKUR
HK JDW NO:
66-CDR14BP160EKUR
Package:
Datasheet:
CDR14BP160EKUR
Description:
CDR(MICROWAVE) 16pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP160EKUR
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    16pF
  • Voltage - Rated DC
    400V