  • CDR14BP132AJUS
CDR14BP132AJUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP132AJUS
HK JDW NO:
66-CDR14BP132AJUS
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR14 1300pF Ceramic Capacitor ±5% BP 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP132AJUS
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR14
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    High Reliability
  • HTS Code
  • Capacitance
    1300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    C0G
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Height
    1.676mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm