  • CDR14BG8R2EBUM
CDR14BG8R2EBUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG8R2EBUM
HK JDW NO:
66-CDR14BG8R2EBUM
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG8R2EBUM
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
  • Temperature Characteristics Code
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    1.22%
  • Negative Tolerance
    1.22%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm