  • CDR14BG750EKUM
CDR14BG750EKUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG750EKUM
HK JDW NO:
66-CDR14BG750EKUM
Package:
Ceramic
Datasheet:
CDR14BG750EKUM
Description:
75pF Ceramic Capacitor 10% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG750EKUM
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    2.79mm
  • Temperature Characteristics Code
    BG
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm