  • CDR14BG6R2ECUS
CDR14BG6R2ECUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG6R2ECUS
HK JDW NO:
66-CDR14BG6R2ECUS
Description:
6.2pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG6R2ECUS
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.2pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    2.79mm
    BG
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    4.0323%
  • Negative Tolerance
    4.0323%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm