  • CDR14BG391CFUP
CDR14BG391CFUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG391CFUP
HK JDW NO:
66-CDR14BG391CFUP
Datasheet:
CDR14BG391CFUP
Description:
390pF Ceramic Capacitor 1% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG391CFUP
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm