  • CDR14BG270CJUR
CDR14BG270CJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG270CJUR
HK JDW NO:
66-CDR14BG270CJUR
Datasheet:
CDR14BG270CJUR
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG270CJUR
    Ceramic
  • Published
    2010
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm