  • CDR14BG240EFUS
CDR14BG240EFUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG240EFUS
HK JDW NO:
66-CDR14BG240EFUS
Description:
24pF Ceramic Capacitor 1% 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG240EFUS
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    2.79mm
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%