  • CDR14BG201DGUM
CDR14BG201DGUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG201DGUM
HK JDW NO:
66-CDR14BG201DGUM
Datasheet:
CDR14BG201DGUM
Description:
200pF Ceramic Capacitor 2% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG201DGUM
    Ceramic
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    200pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm