  • CDR14BG101EJUR\M
CDR14BG101EJUR\M
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG101EJUR\M
HK JDW NO:
66-CDR14BG101EJUR\M
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR14 100pF 500V Ceramic Capacitor ±5% BG 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG101EJUR\M
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR14
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BG
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    100pF
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm