  • CDR13BP6R8EBMS
CDR13BP6R8EBMS
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BP6R8EBMS
HK JDW NO:
66-CDR13BP6R8EBMS
Package:
Datasheet:
CDR13BP6R8EBMS
Description:
6.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BP6R8EBMS
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    1.4706%
  • Negative Tolerance
    1.4706%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm