  • CDR13BP620EGNR
CDR13BP620EGNR
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BP620EGNR
HK JDW NO:
66-CDR13BP620EGNR
Package:
Datasheet:
CDR13BP620EGNR
Description:
CDR(MICROWAVE) 62pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BP620EGNR
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm