  • CDR13BP221CFMS
CDR13BP221CFMS
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BP221CFMS
HK JDW NO:
66-CDR13BP221CFMS
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR13 220pF Ceramic Capacitor ±1% BP 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BP221CFMS
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR13
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Applications
    High Reliability
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
    C0G
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm