  • CDR13BP102AFNS
CDR13BP102AFNS
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BP102AFNS
HK JDW NO:
66-CDR13BP102AFNS
Package:
Datasheet:
CDR13BP102AFNS
Description:
1nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BP102AFNS
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm