  • CDR13BP101CJMR
CDR13BP101CJMR
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BP101CJMR
HK JDW NO:
66-CDR13BP101CJMR
Package:
Datasheet:
CDR13BP101CJMR
Description:
CDR(MICROWAVE) 100pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BP101CJMR
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm