  • CDR12BP330AFSR
CDR12BP330AFSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP330AFSR
HK JDW NO:
66-CDR12BP330AFSR
Description:
CDR(MICROWAVE) 33pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP330AFSR
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm