  • CDR12BP1R8ABSR
CDR12BP1R8ABSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP1R8ABSR
HK JDW NO:
66-CDR12BP1R8ABSR
Description:
1.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP1R8ABSR
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    0606
  • Positive Tolerance
    5.5556%
  • Negative Tolerance
    5.5556%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm