  • CDR12BP121AKUS
CDR12BP121AKUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP121AKUS
HK JDW NO:
66-CDR12BP121AKUS
Description:
CDR(MICROWAVE) 120pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP121AKUS
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    50V