  • CDR12BG1R9ABUM
CDR12BG1R9ABUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BG1R9ABUM
HK JDW NO:
66-CDR12BG1R9ABUM
Datasheet:
CDR12BG1R9ABUM
Description:
1.9pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BG1R9ABUM
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
    0606
  • Positive Tolerance
    5.2632%
  • Negative Tolerance
    5.2632%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm