  • CDR11BP8R2ACNS
CDR11BP8R2ACNS
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP8R2ACNS
HK JDW NO:
66-CDR11BP8R2ACNS
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP8R2ACNS
    Select All
  • Depth
    1.4mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Positive Tolerance
    3.0488%
  • Negative Tolerance
    3.0488%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V