  • CDR11BP1R8ADNP
CDR11BP1R8ADNP
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP1R8ADNP
HK JDW NO:
66-CDR11BP1R8ADNP
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
1.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP1R8ADNP
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
    0606
  • Positive Tolerance
    27.7778%
  • Negative Tolerance
    27.7778%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.56mm