  • CDR11BP1R8ABMR
CDR11BP1R8ABMR
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP1R8ABMR
HK JDW NO:
66-CDR11BP1R8ABMR
Description:
1.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP1R8ABMR
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    0606
  • Positive Tolerance
    5.5556%
  • Negative Tolerance
    5.5556%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm