  • CDR11BP1R5ABNS
CDR11BP1R5ABNS
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP1R5ABNS
HK JDW NO:
66-CDR11BP1R5ABNS
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP1R5ABNS
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    0606
  • Positive Tolerance
    6.6667%
  • Negative Tolerance
    6.6667%
  • Height
    0.979mm