  • CDR11BP181AFNS
CDR11BP181AFNS
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP181AFNS
HK JDW NO:
66-CDR11BP181AFNS
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
CDR(MICROWAVE) 180pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP181AFNS
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm