  • CDR11BP102AKNM
CDR11BP102AKNM
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP102AKNM
HK JDW NO:
66-CDR11BP102AKNM
Description:
CDR(MICROWAVE) 1nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP102AKNM
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm