  • CDR11BG2R2ABNS
CDR11BG2R2ABNS
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BG2R2ABNS
HK JDW NO:
66-CDR11BG2R2ABNS
Datasheet:
CDR11BG2R2ABNS
Description:
2.2pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BG2R2ABNS
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    1.4mm
    0606
  • Positive Tolerance
    4.5455%
  • Negative Tolerance
    4.5455%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm