  • CDR11BG150AGNM
CDR11BG150AGNM
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BG150AGNM
HK JDW NO:
66-CDR11BG150AGNM
Datasheet:
CDR11BG150AGNM
Description:
15pF Ceramic Capacitor 2% 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BG150AGNM
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    1.4mm
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm