  • CDR105BNP-100MC
CDR105BNP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR105BNP-100MC
HK JDW NO:
738-CDR105BNP-100MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR105BNP-100MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR105BNP-100MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CDR105B
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    2.06A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    2.06A
  • Frequency - Self Resonant
    29.1MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4140
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm