  • CDR05BX154BKUR\W
CDR05BX154BKUR\W
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BX154BKUR\W
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR05BX154BKUR\W
Package:
1825
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 10% 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BX154BKUR\W
  • Package / Case
    1825
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.57mm