  • CDR05BP472BJUM\R
CDR05BP472BJUM\R
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BP472BJUM\R
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR05BP472BJUM\R
Package:
1825
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 5% 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BP472BJUM\R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.57mm