  • CDR04BX154AKMRAB
CDR04BX154AKMRAB
advertisement
Manufacturer No:
CDR04BX154AKMRAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR04BX154AKMRAB
Datasheet:
CDR04BX154AKMRAB
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR04 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR04BX154AKMRAB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm