  • CDR04BX104AKWSAB
CDR04BX104AKWSAB
advertisement
Manufacturer No:
CDR04BX104AKWSAB
HK JDW NO:
877-CDR04BX104AKWSAB
Datasheet:
CDR04BX104AKWSAB
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR04 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR04BX104AKWSAB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Depth
    3.2mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    4.57mm
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm